Nasz dom

Nasze domy są przede wszystkim zdrowe, zrobione z naturalnych materiałów i tańsze od domów komercyjnych. Domy zbudowane z naszej cegły posiadają idealną wilgotność ponieważ ściany z gliny oddychają oraz regulują temperaturę. Nie utrzymuje się w nich kurz, a po wejściu do środka nie odstępuje od nas poczucie ciszy i spokoju.

 

Domy które budujemy posiadają najniższe na rynku zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną, a jest to: EP-33,00 kWh/(m2 rok) gdzie komercyjne energooszczędne domy mają około EP-100,00 kWh/(m2rok). Poniżej przedstawiamy zdjęcie wykresu powyższego domu.

 

 

20160830_091754
Nasze domy posiadają drewnianą konstrukcję, a cegła gliniano-słomiana jest wypełnieniem. Ściany z naszych cegieł świetnie łączą się z wszelkimi rodzajami klei oraz tynków, lecz według nas, najlepsze do tego rodzaju ścian, są tynki gliniano-wapienne. Konstrukcja drewniana może być ukryta, bądź też wystająca ze ścian w środku. Standardowo robimy pełne deskowanie dachu i pokrycie papą, a następnie pokrycie z gontu drewnianego, który również wykonujemy.

Jeśli chcesz posiadać naturalny i zdrowy dom, czyli szukasz alternatywy dla betonu, stali i styropianu, napisz do nas!